Divit Dijital Video ve İmge Teknolojileri

AR-GE Projelerimiz

Divit Teknoloji güvencesiyle ürün ve çözüm sunduğumuz Ar-Ge projelerimiz.

Projelerimiz

TÜBİTAK TEYDEB desteği ile Divit Teknoloji zincir mağazalar için yapay zeka kullanarak görüntü işleyerek müşteri deneyimi ve çalışan verimliliği gibi konularda anlık çıktılar ile çalışan raporlama sistemlerinin yanı sıra kişiselleştirilmiş vitrin, mağazaların tek noktadan yönetimini sağlayacak merkezi yönetim yazılımı ile perakende sektöründe yeni bir ufuk açıyor.
Yapay zeka tabanlı görüntü işleme teknolojisi ile Divit Teknoloji, Taşıt Tanıma Sistemleri için bir yenilik daha geliştirdi. Görüntü işleme tabanlı gabari ölçüm sistemi ile taşıtların marka, model renk gibi özelliklerinin yanında akıllı kameralar ile taşıt boyuları da ölçülebilmekte.
Şehir içi ve şehirler arası yollar için geliştirilmiş gerçek zamanlı trafik analiz sistemi ile trafik yoğunluğu yönetimi kolaylaşıyor. Görüntü işleme teknolojisi ile gerçek zamanlı analiz yapabilen OKTAS sistemi akıllı kameraların bulunduğu tüm noktalarda anlık olarak yoğunluk analizi ve raporlaması gerçekleştiriyor.
Divit Teknoloji plaka tanıma sistemlerinde kullanılan akıllı kameraların kaynak optimizasyonu ile yüksek başarımlı ölçüm sağlıyor. Divit Teknoloji’nin TEYDEB desteği ile geliştirdiği akıllı kameralar 7/24 yüksek başarım ve minimum arıza ile Türkiye’nin binlerce noktasında hizmet vermekte.
Divit Teknoloji TEYDEB desteği ile geliştirdiği yüz tanıma sistemleri ile Türkiye’de görüntü işleme teknolojisinin öncülerinden biri haline geldi. Çok amaçlı yüz tanıma sistemleri ile güvenlikten verimliliğe birçok sektörde geniş hizmet aralığında çözümler için yeni teknolojiler geliştirmekte.
Divit Teknoloji Kent Güvenlik ve Yönetim Sistemi uygulamaları için taşıt tanıma ve video analiz yazılımlarını TEYDEB desteği ile yerli olarak geliştirdi. Akıllı kamera sistemlieri ile çalışan yazılımlar ile emniyet güçleri KGYS uygulamalarını anlık olarak tek bir merkezden yürütebilmekte. Divit Teknoloji geliştirdiği teknoloji ile Türkiye’nin binlerce noktasında güvenliğin sağlanmasına destek olmakta.
Divit Teknoloji plaka tanıma sistemlerine entegre çalışan Entegre Taşıt Tanıma teknolojisi ile yalnızca plaka değil taşıtlara ait renk, marka, model, tip gibi özellikleri de akıllı kameralar aracılığyla tanımlayabilmekte. Türkiye’nin ilklerinden olan ETT teknolojisi ile plaka tanıma sistemleri çok daha etkin ve kapsamlı bir şekilde tanımlama yapabilmekte.