Hakkımızda


Divit Teknoloji, İstanbul Teknik Üniversitesi bünyesinde yer alan İTÜ Teknopark’ta, İTÜ Bilgisayar Mühendisliği bölümüne mensup akademisyenlerin kurduğu bir AR-GE firmasıdır. 7 adet TÜBİTAK projesini başarıyla tamamlayarak, yapay zeka destekli yüz tanıma, plaka tanıma, kişi sayımı ve trafik analiz sistemlerini hayata geçirmiştir. İleri teknoloji ürünleri yurt içinde olduğu kadar yurtdışında da başarıyla kullanılmaktadır.
%100 Yerli Yazılım

Geliştirilen bütün yazılımların %100 yerli olması, güvenlik sistemleri gibi kritik bir alanda Divit Plaka Tanıma Sistemlerini daha da önemli hale getirmektedir.

Yerli Donanım

Bilgi birikimimiz ve saha tecrübemizle yeniden tasarladığımız Divit Spark markalı kameramız, yerli malı belgesine sahiptir.

Divit Spark, EGM KGYS şartnamesini %100 olarak karşılamaktadır.

İstanbul Teknik Üniversitesinde TSE onaylı üretim merkezimizde üretilmektedir.

TSE tarafından yapılan çok şeritli saha testlerinde %100 araç yakalama ve %100 doğru plaka tanıma başarımı göstermiştir.

Hâlihazırda, İstanbul, Ankara, İzmir dâhil 2000 adedin üzerinde noktada kurulu ve aktif olarak çalışmaktadır.

Kurulu olduğu illerde kullanıcı memnuniyetinin en yüksek, arıza oranının en düşük, arızaya müdahalenin en hızlı olduğu PTS ürünüdür.


Yüksek Başarım

Divit sistemleri, KGYS şartnamelerinde aşağıda yer alan kriterin çok üzerinde bir başarıyla çalışmaktadır:

“Sistem tarafından plakası olup yakalanan araç sayısının yoldan geçen toplam araç sayısına oranı en az %96, plakası doğru okunan araç sayısının sistem tarafından yakalanan araç sayısına oranı ise yine en az %95 olacaktır.”

Pek çok noktada yapılan kabul testlerinde ve bağımsız gözlemlerde Divit’in %99+ üzerinde araç yakalama ve %99+ plaka tanıma başarımı sağladığı görülmüştür.


Kesintisiz Destek

Divit sektörde 20 yılı aşkın süredir faaliyet göstermektedir. Divit kurulduğu günden itibaren 7/24 destek anlayışı içerisinde sorunları hızla müdahale etmiş, gerektiğinde farklı firmalara ait eski sistemleri yenilmiş ve güven kaynağı olmuştur.


Referans Listesi

Divit sistemleri; otoyollardan, otoparklara, sitelerden mobil araçlara kadar pek alanda kullanılmaktadır. İstanbul Havalimanı, TBMM, İTÜ, LC Waikiki Lojistik Depoları, Gümrük Hudut Kapıları gibi çok önemli noktalarda kullanılmaktadır.